Olen Jonna Aho, kognitiivisen lyhytterapian ja sosiaalialan ammattilainen. Asiakkaiden palautteen perusteella minut on koettu lämpimäksi ja turvalliseksi terapeutiksi.
Tarjoan kognitiivista lyhytterapiaa etänä tai vastaanotolla Nokialla arki-iltaisin. Lyhytterapian kesto voi olla on sinun tarpeestasi riippuen 1-20 käyntiä. Tavanomainen jakso on 4-8 käyntiä, useimmiten siinä ajassa ehtii jo saamaan oivalluksia ja muutosta alulle.
Suosittelen varaamaan ensin 30min. tutustumiskäynnin. Tutustumisen jälkeen sovitaan mahdollisen yhteistyön aloittamisesta. Tarjoan edullista pakettihintaa 4 tai 8 tapaamisen jaksolle. Jos et löydä ajanvarauskalenterista sopivaa tapaamisaikaa, kysythän vapaata tapaamisaikaa yhteydenottolomakkeella tai sähköpostilla.
Tarjoamani lyhytterapia ei ole psykoterapiaa, sosiaali/terveydenhuoltoa eikä Kela-korvattavaa. Käynneistä ei tehdä kirjauksia asiakastietojärjestelmiin.